O Roundnet

CZYM JEST TEN SPORT

Roundnet to świetna okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie przyjaciół. Jest to gra, w której zdrowa rywalizacja sprawia ogromną frajdę i dostarcza mnóstwa pozytywnej energii. Dzięki swej prostocie Roundnet nie posiada ograniczeń wiekowych, gdyż każdy jest w stanie opanować proste zasady. Do gry potrzebujemy jedynie mobilnego i łatwego w montażu zestawu, kawałka wolnej przestrzeni oraz grupy znajomych chętnych do zabawy

Zasady roundnet w skrócie

 

Gra zespołowa 2 vs 2.

  • Zestaw do gry składa się z obręczy wielkości hula-hop, napiętej siatki i 5 nóżek – tworzących trampolinę – oraz gumowej piłki wielkości pomarańczy.
  • Piłkę wprowadza się do gry za pomocą serwisu.
  • Gracze odbijają naprzemiennie piłkę, wymieniając między sobą maksymalnie 3 uderzenia.
  • Ostatnie uderzenie należy odbić od siatki, po czym swoją akcję rozgrywa przeciwna drużyna.
  • Po serwisie gracze mogą poruszać się dookoła siatki, bez żadnych stron ani granic.
  • Akcja kończy się punktem, jeśli piłka uderzy w ziemię, obręcz, lub odbije się więcej niż raz od siatki.

 

Zaletą tego sportu jest to, że nie wymaga ani wielkiej sportowej formy, ani długiego wprowadzania w skomplikowane reguły. Jeśli tylko mamy do dyspozycji zestaw do gry i trochę wolnej przestrzeni oraz chętną do zabawy grupę znajomych, to niczego nam już nie potrzeba.

Grać mogą wszyscy. Sport przypomina bowiem bardziej skłaniającą do wygłupów podwórkową zabawę, niż wymagającą poświęceń dyscyplinę. Idealny na każde warunki w szkołach, na uczelniach, na wyjazdach i imprezach firmowych, na wakacjach.

4 podstawowe zasady gry

czteroosobowa gra spikeball

2 na 2 graczy

Gra zespołowa 2 vs 2 . Piłka zostaje wprowadzona do gry za pomocą serwisu.

Gra dookoła siatki, trampoliny Spikeball

gra 360º

Po serwie gracze mogą poruszać się w dowolnym miejscu bez żadnych stron ani granic.

3 uderzenia w piłeczkę spikeball

3 uderzenia

Gracze muszą naprzemiennie odbijać piłkę, maks. do trzech razy aby piłka odbiła się od siatki.

 

punktacja w roundnet

PUNKTACJA

Punkty liczone są, gdy piłka uderza w obręcz, ziemię lub odbija się więcej niż raz od siatki.

TRENUJ Z ROUNDNET POLAND

Ci, którzy pokochają ten sport najmocniej i będą chcieli uczynić z niego swoją specjalność, również powinni mieć na to szansę. Dlatego pracujemy nad stworzeniem polskiego stowarzyszenia tego sportu. Dzięki temu będziemy mogli spopularyzować go w kraju w tych środowiskach, które jeszcze o Roundnecie nie słyszały. A jest ich sporo, bo choć gra w samym tylko USA ma już miliony wielbicieli, w Polsce dopiero wprowadzana jest przez nas. A mamy ambicję nie tylko ją zaprezentować, ale zrobić to tak, żeby Polacy pokochali Roundnet całym sercem i stali się jego najlepszymi graczami na świecie. Nadszedł moment, że postanowiliśmy spopularyzować ten sport, tworząc pierwszy w Polsce sklep z zestawami do gry, gdzie dodatkowo możesz dowiedzieć się czegoś więcej o niej i obejrzeć filmiki instruktażowe.

ROUNDNET NA FACEBOOKU

Na naszych kontach na Facebooku możecie sprawdzić, kto jeszcze w Polsce interesuje się tym sportem i dołączyć do klubu jego fanów. Naszym planem na przyszły rok jest stworzenie pierwszej profesjonalnej Ligi Roundnet i rozwój tego sportu wśród dzieci i młodzieży. Liczymy na to, że zakochasz się w tym sporcie tak jak my i niebawem spotkamy się przy trampolinach!

ROUNDNET CZY SPIKEBALL?

Spikeball to nazwa firmy produkującej zestawy do gry, po latach gdy sport się rozwinął społeczność zbudowała swoją nazwę – Roundnet – by wyróżnić się i nie identyfikować tylko z marką jednej firmy.